Słowa kluczowe co to są i po co.

Na pewno każdy sprzedawca spotkał się z hasłem „słowo kluczowe” to słuchając postcastu, rozmawiając z przedstawicielem handlowym od pozycjonowania lub z innego źródła. Dzisiaj na naszym blogu informacje czy tak na prawdę są słowa kluczowe.

Każdy programista wie jak działa wyszukiwarka i nie jeden raz ją pisał lub modyfikował. Nie ma dla niego tajemnicy czym jest słowo kluczowe skąd się bierze oraz jak jest przetwarzane. Większość wyszukiwarek działa w bardzo podobny sposób jak Google, Allegro, eBay czy Amazon wpisujemy hasło, a ona zwraca nam wyniki nasze zapytania, Oczywiście każdy portal oprócz słowa kluczowego bierze także inne czynniki pod uwagę jak możecie zobaczyć w naszym wpisie na temat Algorytmy wyszukiwania Allegro, eBay, Amazon. Od razu przejdźmy do rzeczy i przykładu.

Na początku ważne jest gdzie chcesz wystawiać swoje produkty ponieważ jeżeli chcesz wystawić „rower dla dzieci” na allegro to będzie jedno ze słów kluczowych które powinieneś zastosować, ale część ludzi użyje zdrobnienia „rowerek dla dziecka”, a gdy mamy dopasowanie ścisłe to są to dwa inne zapytanie i w większości przypadków pokazuje dwa różne rodzaje wyników wyszukiwania. Tak właśnie po krótce dla zwyklego użytkownika wygląda wyszukiwarka. Od strony zaplecza jest to skomplikowany algorytm, który zapisuje dane do odpowiednich tabel, a następnie te najpopularniejsze trzyma w pamięci podręcznej z wynikami, abyśmy mogli je dostać jak najszybciej i tu jest pytanie jak tam się dostać. Oczywiście wpływa na to wiele czynników o czym wspomnieliśmy i jest to możliwe pojawienie się tam tymczasowo lub na stałe tylko pytanie czy tego chcemy. Nasi klienci są ze swoimi produktami do których dobraliśmy słowa kluczowe w wynikach TOP wyszukiwarek ale nie tylko. Przygotowane przez nas oferty docierają do tak szerokiego grona użytkowników za pomocą bezpośrednich słów kluczowych jak i tak zwanego „długiego ogona”, że 90% użytkowników którzy wpiszą hasło w wyszukiwarkę rower czy rowerek i tak otrzymają oferty naszych klientów.

Na allegro mamy limit 50 znaków, na eBay 70, a na Amazonie 200, jak widać na Amazonie możemy wpisać „rower dla dzieci, rowerek dla dziecka, mały rower, rower dla dziewczynki, rower dla chłopca, rower do nauki jazdy” i tym podobne i jeszcze zostanie nam kilka słów. Gorzej z pozostałymi dwoma portalami gdyż limit jest tam na prawdę mały. Dlatego musimy zrobić analizę konkurencji i słow które oni używają, także przeszukać podpowiedzi wyszukiwarek, portale społecznościowe oraz wyszukiwarkę Google aby dobrać jak najtrafniejsze słowa kluczowe, które zagwarantują sprzedaż,, a nie tylko posiadanie oferty. W przypadku allegro możemy dowolnie duplikować oferty z różnymi słowami, niestety eBay i Amazon na to nie pozwala, ale są to to sposoby, które jeszcze przedstawimy ale ten wpis będzie na prawdę długi i potrzeba do niego przygotowanie merytorycznego, które na naszym blogu wpis za wpisem przeprowadzamy.

Słowa kluczowe są nam potrzebne aby zaistnieć na portalach, gdy jesteśmy nowi, gdy już osiągniemy sprzedaż produktu, komentarze sama wyszukiwarka będzie dbała o to abyśmy się pojawiali w niej jako pierwsi. Są one także ważne aby je dobrze z targetować ponieważ jeżeli jesteśmy mieszkańcem poznania slowo kluczowe „obieraczka do ziemniaków”, gdzie na ziemniaki mówi się „pyry”może okazać się nie trafionym słowem kluczowym i nie sprzedamy nic. W prawdzie wszyscy mówią, że zakupy są globalne, ale ile klientów zdobędziemy dzięki skierowaniu oferty lokalnie jak w przypadku słowa kluczowego „pyry” to nasz zysk, o którym konkurencja jeszcze nie pomyślała.

Podsumowując słowa kluczowe to krótkie 2-3 wyrazowe określenie przedmiotu, które jest potoczne i najbardziej oddaje charakterystykę danego przedmiotu jak „krem do twarzy” to oznacza, że nie do ciała, ponieważ gdyby był do ciała byłby zapisany takimi słowami kluczowymi: „krem do ciała i twarzy”.

Dobór słów kluczowych i nauka, które produkty będą się sprzedawać wynika z doświadczenia, gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy na ten temat lub bariera językowa stanowi dla nas problem, lepiej jest to zlecić profesjonalistom ponieważ zwróci się to w bardzo szybkim czasie,a własne eksperymentowanie możemy zostawić sobie jako hobby.