Media społecznościowe, a sprzedaż portalowa

Facebook, YouTube, Instagram to najpopularniejsze media społecznościowe na świecie gdzie dziennie miliony użytkowników rozmawia, ogląda filmy czy przegląda zdjęcia, co ma wspólnego z handlem w internecie?

Odpowiedź jest bardzo prosta i chodzi o zasięg. Jeżeli chcemy wypromować swoje produkty na Allegro, eBay czy Amazonie a nie chcemy oferować najniższej ceny o wiele bardziej sprawdza się promocja w social mediach i nie chodzi tu o reklamy sponsorowane choć jako dodatek sprawdzają się dobrze.

Właściwa reklama w mediach społecznościowych przeniesie nam nowych klientów, którzy do tej pory mogli nie korzystać z portali sprzedażowych lub nie wiedzieli, że takie produkty tam się znajdują. Tak, jest to szokujące ale prawdziwe. Mam sporo przypadków od osób które zakładają konta na portalu tylko po to aby kupić właśnie produkt oferowany przez naszego klienta, ponieważ nigdzie indziej go nie ma. Jest to prawdziwy fenomen. Dzięki promocją w mediach społecznościowych i obsłudze kont społecznościowych o wiele szybciej wypromowaliśmy niejeden produkt na portalu, a potem szybkim trickiem przekierowaliśmy tych klientów na sklep internetowy. Niestety z portalu sprzedażowego jak Allegro, eBay i Amazon tego robić nie możemy i za jeden taki błąd możemy dostać dożywotnią blokadę sprzedaży ponieważ restrykcję są bardzo skrupulatne, a z Facebooka przekierować na sklep możemy w pełni legalnie oszczędzając 10-15% prowizji portalowej.

Jeżeli nasz produkt kosztuje 100 euro to jeden zakup to 10-15 eur czyli w granicach 40-65 złotych. Gdy tych zamówień będziemy mieć 10 oszczędzamy od 400-650 zł więc w ciągu jednego dnia możemy zarobić na koszt prowadzenia facebooka, a dni w miesiącu jest 30 więc daje nam to oszczędność na poziomie 12-19.5 tysiącach złotych, dlatego jak widać warto się tym zajmować od samego początku. Nie tylko po to aby promować swoje oferty choć jest to główny cel, ale także aby później nasi fani robili zakupy bezpośrednio u nas.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, dlaczego ludzie wolą portal sprzedażowe od sklepów już niedługo będzie o tym wpis. Obserwuj nas na Facebooka aby dowiedzieć się więcej