Dlaczego ludzie kupują na Allegro, eBay oraz Amazonie

Wielu sprzedawców oprócz konta na allegro posiada sklep internetowy. Dokładają wizytówki, ulotki do każdego zamówienia jednak klienci, którzy wracają dalej kupują na portalu. Dlaczego tak jest?

Każdy kto kiedykolwiek kupował na portalu spotkał się z informacją, że sprzedają tam oszuści i mogą nasz oszukać. Oczywiście, do tej pory tak jest, choć więcej jest ich w fikcyjnych sklepach internetowych, które powstają jak grzyby po deszcze i nie jesteśmy nawet w stanie zweryfikować ich lub mają kupione pozytywne opinie.

Wszędzie możemy zostać oszukanym kupując oryginalne buty Nike na allegro w super cenie widzimy, że paczka przyszły z Chin, a do oryginalności jest im całkiem daleko. Czego można było spodziewać się po butach za 100 zł gdzie cena katalogowa wynosi 349 zł. Nie oceniamy osób, które takie zamówienia składają, ponieważ nie jest to nasz cel. Gorzej jak płacą 349 zł za podróbki.

Dziś naszym celem jest odpowiedź na pytanie dlaczego klienci zapłacą 10-15% więcej za ten sam produkty, gdy mogą mięć go taniej.

Osoba która nigdy nie robiła zakupów na eBayu i Amazonie nie wie o tym jaką m ochronę, a ma bardzo dużą. Wystarczy, że kupi buty Nike w supercenie i gdy okażą się one podróbką to nie tylko ten produkt zostanie u klienta ale także otrzyma pełen zwrot. Ktoś powie: „Ja handluje oryginalnym towarem mnie to nie dotyczy”. Tak samo cię to dotyczy. Wystarczy jedna osoba, która zgłosi, że otrzymał nieoryginalny towar i to ty musisz tłumaczyć się do eBay i Amazona nie mailami, ale fakturami zakupy tych produktów, że są z legalnego źródła i zostanie to sprawdzone, albo po prostu oddasz pieniądze za produkt i zamkniesz sobie drogę sprzedaży raz na zawsze.

W naszej historii mieliśmy klienta który miał zablokowane tak 15 tyś funtów, a sprzedawał gry na konsole. Odkręcenie tej sytuacji trwało aż 3 miesiące, ale taki program ochrony kupujących posiadają te portale.

Nie ma się co zniechęcać, jeżeli wszystko mamy oryginalne i nie martwić się, że szybciej nas zamkną niż się tam dostaniemy. Po prostu musimy uważać i umieć rozwiązywać powstałe spory w jak najszybszym czasie oraz się bronić, ponieważ nie brakuje wyłudzaczy produktów w ten sposób.

Z tego powodu dużo klientów decyduje się na pełną obsługę realizowaną przez nas mają nie tylko znakomicie przygotowane oferty, wypozyzjonowane ale także pomoc w rozwiązywaniu tych problemow i ochronę przed ich powstaniem. Dlatego warto zastanowić się dwa razy czy chcemy sami wejść na tą głęboką wodę czy skorzystać z pomocy ekspertów to na stałe lub w razie potrzeby.