Zakupy mobilne na portalach sprzedażowych

Nie od dzisiaj słyszymy, że coraz więcej zakupów jest dokonywana na urządzeniach mobilny i jest to prawda. Jednak jak to się dzieję, że nasze konkurencja sprzedaje dużo więcej od nas, gdy mamy ten sam produkty i podobne słowa kluczowe i opisy. Tą zagadkę rozwiązywaliśmy ostatnio i stąd wiemy jak odnieść sukces i dlaczego jest tak, że zakupy mobilne są tak fajne.

Najpierw trzeba stać się klientem. to, że my nie dokonujemy zakupów z urządzeń mobilnych ponieważ jest to dla nas trudne nie znaczy, że inni tak mają. Przeprowadzaliśmy doświadczenie w naszym zespole i pośród klientów i okazało się nie możliwe. Tematem były zakupy na Amazonie ponieważ tam mieliśmy rozwiązać problem. Okazało się ze z nasze grupy 10 osób, aż 3 osoby zrobimy zakupy przy użyciu smartfona, a przed sobą mieli komputer. Po prostu gdy poprosiliśmy ich o znalezieniu i kupienie danego huba do komputera wzięli smartfona do ręki i to zrobili. Na pytanie dlaczego tak zrobili odpowiedzieli, że jest im prościej, a jeżeli mieli by to zrobić przez komputer dostali by więcej ofert większy wybór więcej czasu zmarnowane. Odpowiedź była sensowna więc trzeba było zacząć działać.

Po pierwsze zaczęliśmy analizować sprzedawców w różnych kategoriach na urządzeniu mobilny i na komputerze okazało się, że ich oferty są takie same jednak wyświetla się tylko część danych tych co na komputerze i to ona odgrywają największą rolę. Tak, że mamy jedna ofertę, którą musimy dostosować do urządzeń mobilnych jak i desktopowych. O listingach było już kilka wpisów wcześniej zachęcamy do sięgnięcia do archiwum, tutaj podsumujemy jak powinna wyglądać oferta w wersji mobilnej. Jeżeli nie macie jej opisanej w ten sposób, koniecznie musicie to zmienić i zoptymalizować, ponieważ nie warto tracić klientów na rzecz konkurencji z tak błahego powodu.

Mobilny widok ofert na Amazonie w skrócie:

  • Pierwsze użytkownik widzi zdjęcie, dopiero potem treść tekstu.
  • W wynikach wyszukiwania wyświetlana jest tylko pierwszym 60 znaków tytuły
  • Opis produktu jest wyświetlany przed bullets, czyli głównymi cechami produkty
  • Tylko trzy bullets są wyświetlane, więcej jest ukryte pod przyciskiem pokaż.
  • Jeśli użytkownik przejdzie z jednej oferty na drugą, nie może wrócić i musi powtórzyć procedurę wyszukiwania za pomocą słów kluczowych, dlatego ważne jest aby oferta była pełna
  • Wyświetlanych są tylko pierwszych 200 znaków opisu, więcej jest ukryte pod przyciskiem pokaż
  • Po zdjęciach są bloki z ofertami innych towarów z Amazonu i nie koniecznie naszymi