sprzedaż równoległa

Sprzedaż równoległa na portalach sprzedażowych

Sprzedaż równoległą na marketplaceach możemy podzielić na dwa typy. Jeden z nich to wewnętrzny a drugi to zewnętrzny i dzisiaj będzie o obu typach.

Sprzedaż równoległa wewnętrzna

Polega ona na sprzedawaniu tych samych produktów na Allegro, eBay i Amazon, choć te portale zabraniają tego procederu, jednak każdy sprzedawca który stosuje tą metodę wie, że działa ona bardzo dobrze i dociera do większego grona klientów. Jeżeli mamy buty sportowe rozmiar 40 w ilości 10 par to w standardowej metodzie sprzedaży wystawiamy jedną ofertę z 10 sztukami, w metodzie sprzedaży równoległej wystawiamy 10 ofert po jednej sztuce. Dzięki zastosowaniu różnych słów kluczowych dotrzemy do tych osób, których bez tej metody nie moglibyśmy dotrzeć, ale pytanie –  jak to zrobić aby nie usunęli naszych ofert?. Rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy dodać inny gratis do każdej oferty. W jednej mogą to być białe skarpetki w drugiej szare, trzeciej czarne i mamy 3 oferty nie podlegające usunięciu. Taki jeden prosty trick i grono naszych klientów może zwiększyć się o nawet 300%, albo nawet 400% ponieważ każdy lubi także gratisy 🙂

Sprzedaż równoległa zewnętrzna

Ten proces działa na podobnej zasadzie jak sprzedaż wewnętrzna tylko skupiamy się nie na jednym portalu ale na kilku, czyli te same 10 ofert wystawiamy na Allegro, eBay oraz Amazon. Dzięki temu produkt który nie mogliśmy sprzedać na Allegro, sprzedajemy w ciągu kilku minut na Amazonie czy eBayu i jedynym naszym problemem jest skąd wziąć więcej towaru. Według statystyk naszych klientów sprzedaż na kolejnym portalu w technice równoległej wewnętrznej i zewnętrznej przynosi sprzedaż na poziomie 1000% w porównaniu do standardowej formy sprzedaży. Także gdy potrzebujemy sprzedać produkt bardzo szybko lub mamy go bardzo dużo warto zainwestować w tą formę sprzedaży aby pozbyć się produktów z magazynu, a docelowo każdy z naszych klientów zaczyna rozglądać się gdzie może te produkty jeszcze dostać i jak było w przypadku butów klient kupował je od swojej konkurencji w Polsce i sprzedawał za granicą.