zwrot a amazona i ebaya

Zwroty z zagranicy – jak sobie z nimi radzić ?

Handel w internecie ma jedną poważną wadę, kupujący zwracają produkty nagminnie, a to powoduje dla sprzedawców same problemy w porównaniu do kupujących. Jeżeli chodzi o powody zwrotów to są ich setki, a najwięcej wie o nich Zalando, który dostaje ich tysiące dziennie, ale jak sobie z tym radzić za granicą? W Polsce zwrot ogranicza się dziś do dostarczenia paczki do punktu nadania lub paczkomatu w ostateczności zabierze go kurier. W większości przypadków zwrot pokrywa kupujący lub jest on wliczony w marżę, a co w przypadku zwrotu z zagranicy gdy cena jest nawet 3x droższa niż wysyłka?

Aby rozwiązać ten problem potrzebujemy jednej rzeczy, a jest to magazyn w danym kraju, na przykład w Niemczech lub Francji na który nasze paczki wrócą. Dzięki temu koszt przesyłki będzie wynosił dokładnie tyle ile paczka wysyłana z Niemiec do Niemiec. Potem z tego magazynu wysyłamy zbiorczo zwroty do nas jedną dostawą i koszt wychodzi w granicach kilkudziesięciu złotych. Wiadomo, nie każdy chce się w to bawić dlatego stworzyliśmy system magazynowo-wysyłkowy z naszymi klientami oraz partnerami i oferujemy zwrot z takich krajów jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy czy Anglia, a nawet ostatnio Stany Zjednoczone w granicach 30 zł. Jak na cenę zwrotu zagranicznego która zaczyna się od
150 zł jest to aż 1/5 tej ceny. Co ważniejsze nie ma potrzeby gromadzenia paczek aż uzbiera się paleta, cena obowiązuje dokładnie każdą paczkę, dlatego wystarczy dodać 7 EURO do ceny produktu i możemy być jak Zalando – darmowa wysyłka i darmowy zwrot.

Gdy już mamy opanowany system zwrotów w granicach kilkunastu złotych, warto z klientem skontaktować się i zapytać dlaczego zwraca produkt, w 50% przypadków wystarczy tyle aby klient powiedział nam w czym problem i możemy dokonać wymiany produktu który jest za mały bądź za duży. Środki które otrzymaliśmy zostają u nas a klient jest zadowolony, a za zwrot i wysyłkę nam dopłaca. Jest to sytuacji win-win dla nas i dla klienta. W pozostałych 50% przypadkach następuje pełen zwrot ponieważ jak to klienci sami nie do końca wiedzą co chcą. Ale jeżeli na 100 zwrotów uratujemy 50 to dobra nasza, a dzięki usłudze darmowego zwrotu i wymiany będziemy mieć więcej klientów niż problemów z tym. Dlatego jeżeli chcesz skorzystać z naszej usługi jesteśmy dla Ciebie.