Wczytywanie...
obsługa amazon - ebay - allegro

Jak rozpocząć sprzedaż na Amazonie, eBay, Allegro?

Wiele klientów usłyszało od swoich znajomych, którzy handlują w internecie, że sprzedają na portalach jak Allegro, eBay czy Amazon  i mają z tego spory zysk więc też by chcieli tylko tutaj jest jeden problem. Być, nie zawsze oznacza sprzedawać. Nie ważne czy jesteś małym sklepem stacjonarnym sprzedającym diody LED czy dużym sklepem odzieżowym czy producentem, samo pojawienie się to nie jest sukces ale jesteś już na dobre drodze. Zastanawialiście się ile ofert jest na allegro i innych portalach? Ja nie raz i znalazłem, że allegro chwali się, że jest ich ponad 90 milionów, gdy policzymy, że allegro ma miesięcznie prawie 15 milionów użytkowników to daje nam 6 ofert na jednego użytkownika miesięcznie. Gdy przyjmiemy, że ebay i amazon ma po 200 milionów użytkowników to dowiemy się ile ofert może być na tych portalach to od liczby ponad 2 miliardy odechciewa się nam już myśleć o dalszej ekspansji, a może ich być znacznie więcej. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że to co się na allegro nie sprzedaje za granicą robi furorę, tak mamy w przypadku większości klientów. Naturalne kosmetyki w Polsce to bardzo wąską grupa ludzi z zasobnym portfelem, ale już za granicą okazuje się, że stać na to większość i większość to kupuje! Podsumowując wstęp na każdym z tych portali trzeba być, ale też nie ze wszystkim, ale o tym poniżej.

Jeżeli zastanawiacie się skąd ta kolejność w tytule portali to nie jest ona przypadkowa. Najwięcej sprzedaży naszych klientów ma właśnie na Amazonie potem na eBayu, a allegro to chwyt marketingowy pod wyszukiwarkę Google. Nie żebyśmy dyskryminowali kogoś jednak wiemy, że każda zarobiona złotówka na allegro to na zagranicznych portalach 1 eur, a to powoduje, że lepiej swoje moce przenieść tam, a w naszym kraju niech inni biją się z innymi o przysłowiową “pietruszkę”, a my idziemy dalej.

Jest to trudna decyzja, tak nagle porzucić sprzedaż w Polsce i postawić wszystko na jedną kartę za granicą, dlatego możemy to robić etapami, czyli 6h na allegro 2h na zagranicę, gdy już zaczniemy mieć zysk wtedy możemy ograniczać allegro do minimum, ale zatrudnić dodatkową osobę do obsługi amazona i eBaya lub firmę, która to zrobi za nas. Zatrudnienie firmy jest najprostsze i najtańsze, ale czy da to efekt? Tak, tak samo jak wejście własnymi siłami, ale z mniejszym skutkiem.

Teraz odpowiemy sobie na pytanie z tytułu. Samo założenie konta na portalach może nie jest jakoś skomplikowane, jednak gdy nie wiemy jak to robić może być problem i przeciągnąć się to w czasie. Jeden nasz klient sam zakładał konto 3 miesiące, nie że brakowało mu czasu, ale wiedzy co należy przygotować i jakie dokumenty im dosłać, po naszej interwencji konto było aktywne w ciągu 48h. Gdy jesteście jednoosobową działalnością gospodarczą śmiało sobie z tym poradzicie, jednak wszelkiego rodzaju spółki lepiej zostawcie profesjonalistom, ponieważ płacenie po 35 EUR abonamentu za konto Profesjonalne i brak jego aktywacji przez 3 miesiące to ten sam wydatek co założenie konta przez specjalistę.

Gdy już mamy konto to możemy zacząć wprowadzać produkty do sklepu, tutaj ważne są kody EAN, ale o nich będzie innym razem, ustalenie cen itp, a na końcu realizacja zamówień i zaraz ktoś powie hola hola jak to tak założyć konto i sprzedawać, a gdzie analiza rynku. No właśnie na nią pora. Gdybyśmy na początku o tym napisali zaraz część osób by zaczęła poszukiwanie konkurencji i nie dowiedzieli się o problemach podczas zakładania konta, więc po co poświęcać czas na coś co za chwilę nie będzie działać, a my temat porzucimy. Także na końcu początek.

Mamy swój produkt gdy są to kosmetyki do twarzy już tutaj przytoczone to wpisujemy w portal w danym języku “kosmetyki do twarzy naturalne”, po angielsku będzie to “natural cosmetics for the face”? No właśnie nie. Ile osób by tak wpisało wyszukując czegoś? Mało, albo za mało. Dlatego powinniśmy użyć “natural skin cream” lub “natural face cream” wtedy dotrzemy do produktów które sprzedaje konkurencji i może zrobić research cen. Część produktów która się pojawi może w ogóle nie odpowiadać naszym produktom ale to już kwestia słów kluczowych jak je dobierać kiedy i do czego, podobnie jak na allegro, a jeśli na allegro tego nie robisz warto obserwować naszego bloga bo o tym wpis także będzie.

Tak w jednym akapicie podsumowaliśmy jak wygląda dobry research produktów i wiemy, że na pewno ceny które zobaczyłeś na te same produkty które oferujesz są o wiele wyższe niż w Polsce i to potwierdza 100% naszych klientów i każdy z nich albo porzucił sprzedaż na allegro od razu lub stopniowo, w każdym razie jeżeli są na allegro to tylko po to aby być, aby konkurencja nie myślała, że jest sama, a sprzedaż prowadzą na zagranicznych portalach i sklepach.

Pewnie myślicie, że ten wpis to taka trochę promocja samego siebie i mało w nich informacji. Nie ważne ile jest informacji, ważne jest to aby była przydatna i oto chodzi, a jeżeli chodzi o promocje to tak promujemy siebie ponieważ wiemy jak to zrobić tak aby nasi klienci byli zadowolenie z naszych usług i co najważniejsze to mieli sprzedaż, a koszty które poniosą nie były większe od zatrudnienia jednego pracownika na etacie. Suma sumarum u nas zamiast jednego pracownika, który będzie się uczył i może za chwile przejść do konkurencji macie jednego specjalistę pod opieką ekspertów.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!